embank
03 اسفند 1401 - 16:01

فرهمند: دشمنان، روابط راهبردی تهران و پکن را برنمی‌تابند/ غرب از هر فرصتی برای تخریب این روابط استفاده می‌کند

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریعتی گفت: دشمنان ایران اصلا خوشحال نیستند که توانستیم کشور قدرتمندی همچون چین را با خود همراه سازیم و طبعا رسانه های وابسته به جریان غرب و آمریکا نیز بر همین منوال سعی در تخریب روابط راهبردی میان این دو کشور دارند.

نرجس فرهمند فر دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریعتی در گفتگو با خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به همکاری راهبردی ایران و چین گفت:  با توجه به موقعیت کنونی ایران و دشمنی جبهه غرب و آمریکا و بکار گرفتن انواع روش ها برای اعمال فشار بر ایران از جمله انواع تحریم ها و منزوی ساختن ایران در روابط جهانی، داشتن شریک قوی، هم راهبرد و مستقل، قطعا در کارکرد سیاسی، اقتصادی ایران چه در سطح نیازهای داخلی و چه در سطح مسائل منطقه ای و بین المللی اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: چین در جایگاه جهانی از نظر قدرت سیاسی، قدرت نظامی و اقتصادی جزو قدرتمندترین کشورها به حساب می آید، از نظر رشد اقتصادی، چین پرسرعت‌ترین اقتصاد بزرگ دنیا است.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: از همین رو دشمنان ایران اصلا خوشحال نیستند که ایران توانسته کشور قدرتمندی همچون چین را با خود همراه سازد و طبعا رسانه های وابسته به جریان غرب و آمریکا نیز بر همین منوال سعی در تخریب روابط راهبردی میان این دو کشور دارند.

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریعتی عنوان کرد: بزرگ ترین حسن تعامل با چین و سایر کشورهای تحت تحریم غرب، شکستن راهبرد انزوا و همکاری برای پیشرفت و توسعه بیشتر کشور است. هیچ کشوری در دنیا نمی تواند به تنهایی همه نیازهای خود را برآورده سازد، قطعا تعامل سازنده و گسترده با کشورهای مستقل از جمله چین راه را برای ما هموارتر می سازد و ایران را به عنوان یکی از قطب های دنیا معرفی خواهد کرد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریعتی در پایان گفت: مساله ای که جبهه غرب نیز با هوشیاری آن را درک می کند و از هر فرصتی برای تخریب این روابط استفاده می‌کند تا از شکست هژمونی خود جلوگیری کند و برای رسیدن هدف خود، هر دستاویزی را ابزار دشمنی قرار می دهد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1050815