embank
13 بهمن 1401 - 12:59

گردهمایی مادران موفق شیرازی در برنامه «سیندخت»

شیراز- مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس از برگزاری گردهمایی مادران موفق شیرازی در برنامه سیندخت خبر داد.

زهرا یقطین در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: همزمان با چهل وچهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی کمیته زنان و خانواده دهه فجر استان گردهمایی مادرانه با عنوان سیندخت در آرامگاه سعدی برگزار می‌کند.

یقطین در خصوص انتخاب نام این برنامه عنوان کرد: سیندخت نام شخصیتی از شخصیتهای شاهنامه است به عنوان یک مادر و همسر موفق که در عرصه های سیاسی و اجتماعی هم سفیر نام‌آوری بوده است این در حالی است که در این گردهمایی مادران موفق عرصه های مختلف علمی فرهنگی اجتماعی و شاخص های ذیل آن مانند فعالین حوزه پژوهشی ورزشی هنری، جهادی کارآفرینی، فعالین محله محور، مسجد محور فعالین خیریه ها دعوت شدند.

وی سعدی خوانی مادر فرزندی، انجام ورزش های کششی، گفتگوی چالشی درباره مهارت‌های تربیت فرزند را از جمله برنامه های این گردهمایی برشمرد در خصوص جزئیات این گردهمایی نیز ابراز کرد: برنامه‌های متنوعی در این گردهمایی تدارک دیده شده تا در یک فضای تاریخی، فرهنگی در آرامگاه سعدی عهدی ببندیم که علاوه بر فعالیت در عرصه های مختلف پایبند خانواده هستیم و بر نقش مادری تاکید داریم.

او ادامه داد: یکی از چهره های مفاخر بانوان هم مهمان ویژه مراسم هستند که در کنار این برنامه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم برای کودک و نوجوانان مادران مدعو برنامه های جنبی دارند که مادران با فراغ خاطر از این برنامه استفاده کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1014753