embank
13 بهمن 1401 - 17:31

۲۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در مازندران جذب شد

قائمشهر- استاندار مازندران از جذب دو هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری طی سال گذشته در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود حسینی پور عصر پنجشنبه در ششمین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرستانهای قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ گفت: این پنج شهرستان از مناطق بسیار مهم و استراتژیک محسوب می‌شوند چون ورودی اصلی پایتخت به مازندران در کمترین زمان ممکن هستند و از این منظر می‌توان در جذب توریست و توقف گردشگر در این شهرستان‌ها اقدامات بسیار خوبی را برای اقامت مسافران و بوم گردی‌ها و توسعه حوزه گردشگری و گردشگری صنعتی ایجاد کرد.

استاندار مازندران، از تشکیل دبیرخانه فرصت‌های اقتصادی در این پنج شهرستان خبر داد و افزود: همچنین کارگروهی در فرمانداری هر شهرستان ایجاد خواهد شد تا با کمک فعالان اقتصادی فرصت‌های اقتصادی هر شهرستان متناسب با اقلیم آن شهرستان معرفی شوند.

وی ادامه داد: امیدواریم که این شهرستان‌ها همانند ۲۲ دبیرخانه‌ای که در سطح استان داریم و شهرستان‌هایی که همایش را انجام داده‌اند و با سرعت پیش می‌روند، از امروز فعال شوند و ما هم نظارت خواهیم کرد تا سرمایه گذار های خوبی در شهرستان‌ها جذب شوند و امیدوارم این شهرستان هم به بقیه بپیوندند و جذب در سطح ملی داشته باشیم.

استاندار مازندران تصریح کرد: رشد اقتصادی موجب رشد معیشت مردم و اشتغال جوانان خواهد داشت که ما هم تمام توان خود را بر تسریع صدور مجوزها در پنجره واحد در سطح استان بکار خواهیم بست.

حسینی پور، از جذب یکهزار و۲۰۰ میلیارد تومان سهمیه استان مازندران در سال گذشته خبر داد و افزود: ۲ هزار میلیارد تومان دیگر هم جذب شد که همه این ارقام همچون قطره آبی در دریا بود و با این بودجه‌ها نمی‌شود حوزه سرمایه گذاری مازندران را رونق داد و باید سرمایه گذار بیاید و در استان سرمایه گذاری کند.

وی صدور یکماهه پروانه فعالیت، را لازم و ضروری دانست و گفت: جذب سرمایه گذار یک فن و حرفه است و اخلاق حرفه‌ای در مجموعه ادارات و در زیر مجموعه‌ها باید آموزش داده شود که با سرمایه گذار بهترین برخورد را داشته باشند، اگر در این امر کوتاهی شود برخورد قاطع خواهیم کرد

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015361