embank
13 بهمن 1401 - 14:09

اجرای ۱۶ پروژه کشاورزی در بوشهر آغاز شد

همزمان با دومین روز از بزرگداشت دهه مبارک فجر عملیات اجرایی دومین واحد تولید جوجه با ظرفیت ۱۲ میلیون قطعه در سال و ۱۵ طرح کشاورزی دیگر در مجموع با سرمایه‌گذاری سه هزارو ۲۳۵ میلیارد تومان در استان بوشهر آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، نوذر منفرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر صبح امروز همزمان با دومین روز از بزرگداشت دهه مبارک فجر در آیین عملیات اجرایی دومین واحد تولید جوجه اظهار داشت: این واحد تولیدی با ظرفیت ۱۲ میلیون قطعه در سال کار خود را آغاز می‌کند.

وی افزود: پیش بینی می‌شود اجرای این طرح‌ها برای سه هزار و ۱۳۸ نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی کند.

نوذری ادامه داد: پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ به بخش کشاورزی در استان بوشهر نمونه بوده و این استان در سطح کشور رتبه نخست را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اعلام کرد: همچنین در دهه مبارک فجر امسال ۴۰ طرح و پروژه کشاورزی نیز با اعتبار ۶۰۶ میلیارد تومان در این استان افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

منفرد درباره پروژه جوجه کشی دلوار گفت: این پروژه دومین واحد جوجه کشی استان بوشهر با ظرفیت ۱۲ میلیون قطعه در سال است که در فاز نخست اجرا ۶ میلیون قطعه تولید می‌کند.

وی افزود: در زمان حاضر ۲۵ میلیون قطعه جوجه در استان بوشهر تولید می‌شود که با اجرای واحد دلوار در این بخش به خودکفایی می‌رسیم و امکان ارسال به دیگر استان‌های جنوب کشور نیز به دست می‌آید.

به گزارش فارس، در این آیین ۱۵ طرح کشاورزی دیگر در مجموع با سرمایه‌گذاری سه هزار و ۲۳۵ میلیارد تومان در استان بوشهر آغاز شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1014986