embank
20 اسفند 1401 - 19:00

نتانیاهو بازنده بزرگ/ وقتی ائتلاف‌سازی علیه ایران شکست خورد

تحلیلگران مسائل منطقه معتقدند توافق اخیر ایران و عربستان سعودی در زمینه ازسرگیری روابط دیپلماتیک ضربه ای مهلک به تلاش ها و اهداف نتانیاهو وارد کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه شهاب نیوز، تحلیلگران معتقدند توافق عربستان سعودی و ایران در زمینه ازسرگیری روابط دیپلماتیک که از سال ۲۰۱۶ قطع شده بود، سیلی محکمی به رژیم صهیونیستی و به ویژه اهداف ماجراجویانه نخست وزیر این رژیم وارد آورده است.

به اعتقاد تحلیلگران امور منطقه، این توافق تلاش های چندین ساله رژیم صهیونیستی در زمینه «ائتلاف سازی علیه جمهوری اسلامی ایران» را به شکست کشاند و موجب فروپاشی کامل توافقات حداقلی شکل گرفته شده است.

در همین رابطه «صالح النعامی» تحلیلگر فلسطینی و کارشناس امور غرب آسیا گفت: توافق اخیر میان ایران و عربستان سعودی شکست بزرگی برای نتانیاهو و کابینه راستگرای افراطی وی محسوب می شود.

وی افزود: این توافق یک پیروزی دیپلماتیک برای تهران است که به منزله شکست ائتلاف سازی منطقه ای علیه جمهوری اسلامی ایران و تلاش برای انزوای این کشور در منطقه و جهان محسوب می شود.

النعامی تاکید کرد: اسرائیل از این مساله هراس دارد که توافق تهران و ریاض در زمینه ازسرگیری روابط دیپلماتیک، به توافقات دیگری در مسائل مختلف به ویژه در موضوع یمن منجر شود، مساله ای که موجب افزایش قدرت و نفوذ ایران در منطقه خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1086869